Založit webové stránky nebo eShop

MLADÍ HASIČI TRÉNUJÍ S NOVÝM VYBAVENÍM

V zimním období se mladí hasiči schází v tělocvičně Základní školy Pod Zvonek vždy v pátek od 16:00 do 18:00. Pravidelných tréninků se zúčastňuje celkem 14 dětí ve věku od 5 do 15 let. S dětmi jsou nacvičovány základní uzly a celkově se zdokonaluje jejich fyzická zdatnost. V současnosti probíhá pečlivě příprava jednotlivých kroků disciplíny štafeta dvojic. Tyto nácviky jsou zvolené záměrně, neboť družstvo mladých hasičů se v blízké budoucnosti zúčastní několika halových soutěží, které budou zaměřeny zejména na uzlovou štafetu a štafetu dvojic. Postupně do pátečních programů bude systémově zahrnut tzv. požární útok na sucho a zdokonalování se nejen v technice motání hadice.

Děti jsou pod dohledem zkušených instruktorů vedeny jak k vzájemné spolupráci a sounáležitosti, tak i k vzájemné samostatnosti a soutěživosti.

Mladí hasiči letos byli podpořeny novým materiálních vybavením za finanční podpory města Český Těšín, a to koupí 7 přileb značky CAMP ARMOUR JUNIOR pro požární sport v oranžové barvě a dále nákupem hadicového setu FIRESPORT NEON s protočenou AWG spojkou pro mladé hasiče. Tato sada obsahuje 4ks hadic C52 a 2ks hadic B75.