Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 01.09.2017 15:10:04 

SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ ČESKÝ TĚŠÍN - HORNÍ ŽUKOV

Rok 2015
TOPlist

ROK 2015

PLAMEN

V sobotu 24. října se konalo podzimní kolo soutěže PLAMEN. Teto soutěže se zúčastnily i naše družstva MH v kategorii Mladší žáci a dorost. Více podrobných informací naleznete na stránkách OSH Karviná. 

 

AKCE „DARUJ KREV S DOBROVOLNÝMI HASIČI“

Tak jako v letech předešlých, i letos, proběhne v okrese Karviná v měsíci květnu akce "Daruj krev s dobrovolnými hasiči" (ne nečleny). Jedná se o akci celokrajské působnosti, která se setkala s velmi kladným ohlasem a je přislíbena maximální podpora ze strany krevního centra.
 
Členové SDH plánují termín darování krve na pátek 22.5. 2015.  Sledujte více na FB stránkách.
 
Podrobnější informace k celé akci naleznete na: osh-karvina
 
 
 
BŘEZEN MĚSÍC POŽÁRNÍ OCHRANY 

 

V průběhu měsíce března, jež je označován za měsíc požární ochrany, uspořádali členové Sboru dobrovolných hasičů Český Těšín - Horní Žukov (Vojtěch Pata a Jiří Walica) besedy a den otevřených dveří jak pro děti z mateřských škol v Dolní Žukově, Horním Žukově a 

městské části Karviné - Louky, tak i chovance Slezské Diakonie v Horním Žukově a klienty Charitního domu pokojného stáří a Charitního domu pro matky v tísni.

Tato akce nenahrazuje celoroční činnost na úseku prevence, pozitivně však přispívá k preventivní a výchovné činnosti. Prostřednictvím těchto besed jsme si s dětmi, chovanci Diakonie a klienty Charity vykládali o základních principech jak předcházet mimořádným událostem a o chování v případě vzniku těchto událostí. Na názorném příkladu si děti a chovanci vyzkoušeli jak se opouští pokoj, ve kterém vznikl požár. Rovněž jsme přiblížili, co vše povolání hasiče obnáší, jak to v „hasičárně“ vypadá a jak se hasí oheň.  

Odkaz na článek jež o naší činnosti napsali na stránkách Charity ČesKý Těšín naleznete zde: ceskytesin.caritas

image

 

TOPlist