Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
logo_s_2.jpg (150×45)Image.ashx (440×176)

ROK 2016

 

DEN DĚTÍ S HASIČI 2016

V neděli 14. srpna se v areálu hasičské zbrojnice v Horním Žukově uskutečnil tradiční Den dětí s hasiči. Dětem a jejich doprovodu byly po úvodním přivítání představeny stanoviště, na kterých děti plnily jednotlivé disciplíny za účelem sběru bodů. Během dne si děti vyzkoušeli například shazování plechovek proudem vody, nošení vajíčka na lžíci opičí dráhou a jako u správných hasičů motání hadic na rychlost. Vyvrcholením soutěžní části odpoledne bylo klasické skákání v pytli, kterého se zúčastnily s velkou radostí všechny děti, a v některých případech i rodiče. Na závěr odpoledne byli ti nejlepší z nejlepších odměněni dárky. Každé dítě, které se zúčastnilo a přesvědčivě bojovalo v jednotlivých soutěžích, si minimálně odneslo "fidorkovou" medaili na krku. Aby rodičům nebylo líto, že soutěží pouze děti, tak měli možnost zabojovat ve střelbě ze vzduchovky. Tři nejlepší střelci byli oceněni tekutou odměnou.

Akci doprovázela pestrá hudba a během celého dne si děti mohli pomalovat trička foukacími fixy. K dispozici byla rovněž šablona s hasičem, takže každé dítě odešlo s úsměvem a originálním "hasičským" tričkem. Odpoledne bylo zakončeno společným opékáním párků u hasičské zbrojnice.

Den dětí s hasiči byl finančně podpořen Nadaci Hyundai a Nadací Open Society Fund Praha.

 

27. ROČNÍK MEMORIÁLU JANA NIEMCZYKA

Dne 23. 7. 2016 proběhla v prostorech naší zbrojnice tzv. "domácí soutěž". 27. ročník memoriálu Jana Niemczyka v požárním sportu je tradiční součástí Těšínského poháru a nově i Gorolského poháru, nad kterým převzal záštitu pan senátor Petr Gawlas. Celkově se sportovního klání v požárním útocích zúčastnilo 43 družstev mužů a žen. Slunečné počasí a dobrá atmosféra napomohla mnohým družstvům k dosažení velmi kvalitních výsledků. Ještě jednou bychom chtěli gratulovat výhercům a to v kategorii mužů: 1. místo - Český Těšín - Mosty, 2. místo - Písečná a 3. místo - Karviná Louky; v kategorii žen: 1. místo - Český Těšín - Mosty, 2. místo - Raková a 3. místo - Písečná B

Po ukončení soutěže se pořádala také soutěž o "nejrychlejší zadek" (koš, nápich/nálicka a stroj) neboli, jak se mezi hasiči říká tvz. švédská trojka. V této soutěži si odneslo družstvo mužů z Horního Žukova 1. i 3. místo, druhé místo si odnesli hoši z Milíkova. Ženy z Horního Žukova také vybojovali alespoň bronzovou medaili, 1. místo získalo družstvo žen z Nýdku a 2. místo Chotěbuze. Všem družstvům i divákům chceme poděkovat za účast v obou disciplínách a budeme se těšit zase na další ročník. Memoriálu J. Niemczyka byl uspořádána za finanční podpory města Český Těšín

 

UCTĚNÍ PAMÁTKY UTONULÝCH HASIČŮ

Společným pietním aktem, modlitbou a vodním mostem přes řeku Olši si dne 22. července čeští a polští dobrovolní hasiči společně s občany připomněli tragédii z ranních hodin dne 19. července 1970.  Hasiči z české a polské strany se svými společnými silami snažili uchránit most Svobody před velkými plovoucími kládami, která osudná povodeň přinesla. Velké kmeny stromů svým vzpříčením o pilíře most zapříčili jeho stržení do vody spolu se čtrnácti polskými dobrovolnými hasiči. Devět hasičů se podařilo zachránit ovšem pět z nich bohužel řádění živlů nepřežilo.

 

 SPORTOVNÍ DRUŽTVA - GOROLSKÝ POHÁR

Po delší odmlce vám přinášíme nynější dědí našich sportovních družstvech na polích Gorolského poháru. Sezóna pro naše družstva se vyvíjela poměrně slušně když muži získali na Okrskové soutěži 2. místo a prolomili svou smůlu při útocích a ženy skončili rovněž na 2. místě když sem jim nepodařil právě útok. Po 6 letech se náš tým můžu vydal i na Okresní kolo PS, kde naše ženy debutovaly. Jak mužům tak ženám se vydařily štafety i stovky. Muži zaznamenali při útoku drobné prostřiky, ale i to jim stačilo na krásné 3. místo. Ženám se útok vydařil a nakonec skončily také na 3. místě.

V pátek 27.5. se naše družstva zúčastnily noční soutěže v Bartovicích. Muži zaznamenali na pravém proudu Jakub Pasrbek čas 14,994, ale na levém terči se čas zastavil až v čase 16,759 a skončily na 12. místě. Ženy zaznamenaly rozhodně lepší pokus, na levém terči byl čas Nikoletta Škultetyová 18,449 ale na pravém drobný prostřik a čas se zastavil v čase 19,706 což jim stačilo na krásné páté místo.

O dva dny později 29.5. se konala první soutěž v Gorolského poháru. Obou naším družstvům se jejich pokus nepovedl. U můžu levý proudař podklouzl na mokrém trávníku a nakonec se v GP umístil na 9. místě a získal prvních 11 bodů do tabulky. Ženám na oplátku nevyšel rozdělovač a po vypadlé pravé spojce na konec skončily na 10 místě a získaly 6 bodů.

A níže na těchto stránkách můžete sledovat po celou sezónu průběžné pořadí našich sportovních družstev v Gorolském poháru.

 

OKRESNÍ KOLO A CELOSTÁTNÍ HRA PLAMEN DRUŽSTEV
V POŽÁRNÍM SPORTU 

Stadion na Frýdecké ulici přivítal o víkendu 21. a 22. května sportovce z řad dobrovolných hasičů.

V sobotu se zde odehrálo jarní kolo celostátní hry Plamen. Mladí hasiči z celého okresu ve věku 6-15 let poměřili své síly ve čtyřech disciplínách: štafeta 4x60 m, štafeta CTIF, požární útok CTIF a požární útok s vodou. Závodů se zúčastnilo celkem 27 družstev. V kategorii mladších žáků (6-11 let) zvítězilo družstvo z SDH Karviná-Hranice a v kategorii starších žáků (11-15 let) si postup do krajského kola vybojovala družstva z SDH Stanislavice a Havířov-Město.

Neděle klání dorostenců (věk 13-18 let) bylo rovněž součástí celostátní hry Plamen. Současně proběhla okresní soutěž pro dospělé muže a ženy v požárním sportu. Dorostenci z Bohumína-Vrbice obhájilo loňské vítězství, na druhém místě se umístili sportovci z Horního Žukova, třetí byli dorostenci z Mostů.

V celkovém součtu mezi muži dopadlo po velmi vyrovnaném boji nejlépe družstvo z Karviné-Louk, kterým na záda dýchalo družstvo českotěšínských hasičů z Mostů. O kvalitách místních hasičů svědčí rovněž třetí místo týmu z Horního Žukova. V ženské se podařilo týmu z Karviné obhájit loňské vítězství před ženami z Albrechtic. Na třetím místě bylo opět družstvo z Horního Žukova.

 

OKRSKOVÉ KOLO DRUŽSTEV V POŽÁRNÍM SPORTU

Příznivci hasičského sportu poměřili dne 7. 5. 2016 své síly v rámci okrskového kola v požárním sportu družstev sborů dobrovolných hasičů okrsku Český Těšín. Prosluněný sportovní areál na ul. Frýdecké přivítal k zápolení celkem 8 družstev - pět v mužské a tři v ženské kategorii. Letošního zápolení se bohužel nezúčastnili členové SDH Zpupná Lhota.

Úvodního slavnostního nástupu soutěžících družstev a rozhodčích se rovněž zúčastnil i místostarosta města Mgr. Stanislav Folwarczny, který poděkoval dobrovolným hasičům za jejich obětavou práci a popřál jim mnoho úspěchů bez zranění ve sportovním zápolení.  

Okrskové kolo v požárním sportu se skládá ze dvou disciplín, a to z běhu na 100 m s překážkami a divácky velmi atraktivních požárních útoků. Disciplínu běh na 100 m s překážkami kompletně ovládli členové SDH Český Těšín – Mosty, a to jak v soutěži družstev mužů a žen, tak i jednotlivců. Jakub Gryč a Alexandra Urbanczyková se prezentovali velmi zdařilými výkony a svými časy 17,168s a 20,373s dali všem najevo, kdo je mezi překážkami králem a královnou.

Disciplínu požární útoky v kategorii žen rovněž opanovaly členky SDH Český Těšín - Mosty s časem 39,317s před ženami z Horního Žukova a Chotěbuze. V kategorii mužů zvítězili známí matadoři z SDH Mistřovice s časem 28,977s před muži z Horního Žukova a Mostů.

Celkovým vítězem okrskového kola v požárním sportu se v kategorii mužů stali členové SDH Český Těšín - Mosty, následování SDH Český Těšín - Horní Žukov, SDH Stanislavice, SDH Mistřovice a SDH Chotěbuz. V kategorii žen vyhrály členky SDH Český Těšín – Mosty před SDH Český Těšín - Horní Žukov a SDH Chotěbuz.

 

Za hladký a bezproblémový průběh okresního kola, které ozdobili mnohé úspěšné sportovní výkony, si všichni organizátoři (zejména velitel soutěže T. Urbanczyk z SDH Český Těšín - Mosty), rozhodčí, členové technické čety, ale i samotní sportovci si zaslouží plné uznání a poděkování. Rovněž bych chtěl poděkovat vedení města Český Těšín za poskytnutou finanční podporu z rozpočtu na realizaci okrskové soutěže a Těšínského poháru v požárním sportu.

 

 

 

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, mazat a jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

  • Používejte často nové bloky.
  • ENTER = nový odstavec.
  • SHIFT+ENTER = nový řádek.
  • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
  • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
  • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

TOPlist
logo_s_2.jpg (150×45)
aktualizováno: 14.01.2020 10:15:58