aktualizováno: 30.05.2018 17:36:09

Rok 2017

ROK 2017

28. ROČNÍK MEMORIÁLU J. NEIMCZYKA

V sobotu 26. 8. 2017 jsme pořádali domácí soutěž v rámci Těšínského a Gorolského poháru, kterého se zúčastnilo 30 družstev můžu a žen. Domácí družstva se v Těšínském poháru umístila stejně, a to na krásném 2. místě a v Gorolském poháru se družstvo mužů získalo 3. místo a ženy na 5. místo.

Tímto bychom chtěli pogratulovat všem vítězům a čest poraženým a poděkovat všem zúčastněným, a to nejen organizátorům a sportovcům, ale i všem sponzorům, díky, kterým jsme mohli danou soutěž uspořádat.

Fotogalerii nalznete zde: http://sdhhornizukov.rajce.idnes.cz/Horni_Zukov_26.8.2017/

KRAJSKÉ KOLO V POŽÁRNÍM SPORTU

O víkendu 18. - 19.6.2017 se konalo krajské kolo v Přerově, kterého se zúčastnilo za okres Karviná v kategorii žen, družstvo Horní Žukov. Přesto že jsme závodily jako tým SDH Horní Žukov, mezi závodnice patřily ženy z SDH Zpupná Lhota, Český Těšín - Mosty, Horní Suchá a Karviná Louky.Závodilo se v disciplínách běh na 100m s překážkami, štafetě 4x100m a požárním útoku. Po počátečních problémech při registraci jsme nakonec museli složit pouze jednu štafetu a přišly jsme o jeden běh na 100m, i tak jsme se s tím popraly a snažily se dál. Při požárním útoku, který se konal až druhý den jsme skončily na 4. místě. V prvním rozběhu se bohužel nepodařilo dotočit spoj za pojistku na rozdělovači a vypadlo "C". Druhý pokus už, ale klapnul na všechn spojích :Celkově jsme se umístily na 5. místě.Za okres Karviná bojovali i chlapi za SDH Český Těšín - Mosty, a někteří si zaběhli osobní rekord na 100m s překážkama, takže gratulujeme :-) V požárním útoku si chlapi zaběhli velmi kvalitní útok, přesto však celkově skončili až na bramborovém 4. místě.

1. KOLO GP

V sobotu 27.5. se konalo 1. kolo Gorolského poháru, do kterého jsme se přihlásili opět v kategorii mužů i žen. Mužům se dařilo lépe než ženám, pro které to byla i první soutěž v novém složení. Muži skončili na 6. místě s časy 14,914s na pravém proudu a 15,414s na levém proudu. Ženy dosáhly času 22,101s na pravém proudu a 21,801s na levém proudu, a s tímto obsadily předposlední místo.

JARNÍ KOLO HRY PLAMEN

20.5.2017 se konalo Jarní kolo hry PLAMEN, kterého jsme zúčastnili. Celkově se závodilo ve 4 disciplínách - požární útok CTIF, štafeta CTIF, 4x60m s překážkama a požární útok. Z důvodu onemocnění některých mladých hasičů jsme se bohužel nemohli zúčastnit štafety CTIF a požárního útoku CTIF. Proto jsme se o to s větší vervou pustili do běhu 4x60m, kde jsme bohužel nezvládli jednu předávku a skončili jsme s neplatným pokusem. Požární útok jsme si, ale užili, protože to byla naše první soutěž, kde jsme mohli stříkat na terče. Moc se nám to líbilo a už se těšíme na další soutěže. I když jsme skončili na posledním místě, celý den jsme si užili